• icon certifikovaní
  odborníci na čaj
 • icon vlastný dovoz
  kvalitných čajov
 • icon poštovné a balné
  zadarmo od 100 €
 • icon čerstvé čaje z celého
  sveta skladom
 • icon rýchla expedícia
  objednávok

Kagoshima Sencha Exclusive Tasting Set

Fukamushi | 5 x 25g

Rok zberu 2024
 • zelený
 • 1ks
 • Japonsko

Cena:

65,00 €

O produkte

"KAGOSHIMA SENCHA EXCLUSIVE TASTING SET" je degustačný set zostavený z 5 čajov po 25g od jedného farmára vyrobených z 5 rôznych odrôd a spracovaných metódou hlbokého zaparenia.

Starostlivosť o pôdu je drina, ktorá prináša svoje ovocie v podobe čajov špičkovej kvality. Farmár, od ktorého tieto organicky pestované čaje pochádzajú, si fermentuje vlastné hnojivo za pomoci mikroorganizmov japonskou technikou Bokashi. Je jedným z mála farmárov, ktorý si sám počíta zloženie hnojiva, tak aby čo najlepšie vyhovovalo odrodám vysadeným v jeho záhrade. Výber zaujímavých kultivarov, ktoré dozrievajú postupne mu umožňuje lepšie manažovať produkciu záhrady a rozložiť zber úrody v čase.

Jeho čajová plantáž sa nachádza v nadmorskej výške 200 metrov nad morom, na mieste, kde je veľký teplotný rozdiel medzi dňom a nocou, čo taktiež prospieva kvalite čaju.

Svoje čaje spracováva fukamushi metódou, vďaka čomu sú vhodné aj na prípravu maceráciou na studeno Mizudashi. Vynikajú vôňou a chuťou umami a tešia veľkej obľube milovníkov čajov v Japonsku.


Upozorňujeme, že jeho čaje sú dostupné len v obmedzenom množstve.


25g - KAGOSHIMA SENCHA ASANOKA EXCLUSIVE

Asanoka je kríženec odrody Yabukita a čínskej odrody Hiramizu, ktorá pochádza z provincie Zheijiang. Je to jedinečná odroda s výraznou umami a príjemne trpkou chuťou a vysokým obsahom aminokyselín. Táto odroda so silnou odolnosťou voči chladu je mierne skorá, zbiera sa asi o 1 až 2 dni skoršie ako Yabukita.

Vôňa tejto odrody je jedinečná, ovocná, exotická a kvetinová, sladká, citrusová evokujúca mango alebo zrelé hrozno.

Táto sencha je dobre vyvážená, vysoké množstvo aminokyselín napomáha sladkej chuti a mimoriadne osviežujúcej vôni.


25g - KAGOSHIMA SENCHA ASATSUYU EXCLUSIVE

Asatsuyu "ranná rosa" je "prírodné Gyokuro". Má podobnú chuť ako gyokuro bez nutnosti zatieňovania. Táto odroda pochádza z prefektúry Kjóto a bola vyšľachtená zo sadeníc. Je to skorá odroda, ktorá začína dozrievať o 6 až 7 dní skôr ako Yabukita. Je tiež obľúbená na čaje spracované metódou fukamushi.

Kvalita čaju sencha z tejto odrody je vynikajúca. Má voňavú sladkú arómu. Nálev je jasne tmavozelený. Čaj má plné telo s výraznou sladkosťou a bohatým umami.

Tento čaj vyniká sladkosťou a má len malú zvieravosť.


25g - KAGOSHIMA SENCHA KANAYAMIDORI EXCLUSIVE

Kanayamidori bola vyšľachtená z odrody Yabukita, ktorá bola skrížená s divokým čajovníkom Shizuoka Zairai číslo 6. Je mierne to neskoro dozrievajúci kultivar, s obdobím rašenia približne o 4 až 5 dní neskôr ako Yabukita. Kanaya Midori je jedinečný čaj s mierne krémovou vôňou, vďaka ktorej sa používa nielen na čaj Sencha, ale aj na čaj oolong.

Má bohatú trávovú chuť s jemnou sladkosťou, mliečnu krémovú chuť s jedinečným charakterom sprevádzanú ovocnými tónmi broskýň.
Tento čaj má krásnu rovnováhu vône, trpkosti, sladkosti a umami.


25g - KAGOSHIMA SENCHA OKUMIDORI EXCLUSIVE

Okumidori je kríženec odrôd Yabukita a Shizuzai 16 (pôvodná odroda zo Shizuoky). Je to neskoro klíčiaca odroda čaju, ktorá dozrieva o 7 až 8 dní neskôr ako Yabukita. Kultivar Okumidori má jemnú chuť a je veľmi vhodný aj na pre čaje Gyokuro a Tencha (Matcha).

Kvalita čaju Sencha z tejto odrody je vynikajúca. Pestuje sa v Kagošime. Má tmavozelený vzhľad a jedinečnú osviežujúcu vôňu s príjemnými zelenými trávnatými tónmi. Farba nálevu je sýtozelená a chuť je jasná, dobre vyvážená, osviežujúca a sladká.

Tento čaj rozhodne vyniká svojou arómou a umami.


25g - KAGOSHIMA SENCHA TSUYUHIKARI EXCLUSIVE

Bola vybraná zo skupiny semenáčov, ktoré boli krížené s odrodami Shizuka 7132 ako matkou a Asatsuyu ako otcom. Výnimočnosť odrody Tsuyuhikari bola docenená a stala sa odporúčanou čajovou odrodou prefektúry Shizuoka. Vynikajúca odroda s príjemnou dlhotrvajucou sladkou chuťou. Krásna svetlo zelená farba pri spracovaní Fukamushi metódou.

Farby listov sú jasne zelené. Farba nálevu hlboko naparených čajových lístkov má krásnu zelenú farbu. Vôňa podobná Mochi a nádych kvetov japonskej čerešne Sakura robí tento čaj jedinečným.

Chuť je lahodná s harmonickou kombináciou sladkosti, bohatosti a umami.

Príprava

Množstvo čaju 5 g
Množstvo vody 200 ml
Teplota vody 70 - 80 °C
Doba lúhovania 60s, 10s, 120s
Počet nálevov 3
Obsah Kofeínu Stredne povzbudzujúci
Množstvo čaju 5 g
Množstvo vody 0,5 L
Teplota vody 70 - 80 °C
Doba lúhovania 2 - 3 min.
Počet nálevov 1 max 2
Obsah Kofeínu Stredne povzbudzujúci